Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

СТРЕС: КОРИСТЬ І ШКОДА

16.08.2021

Блог

Оскільки сучасне життя дуже невизначене й нестабільне, все більше людей відчувають стрес.  Його можуть викликати такі життєві ситуації, як: розлучення, смерть близької людини, серйозне захворювання, нещасний випадок, злочин, шалений темп життя, природні чи антропогенні катастрофи, психологічний тиск у школі чи на роботі, хвилювання з приводу працевлаштування й матеріального благополуччя.

Стрес — це реакція організму на сильний зовнішній подразник. При стресі мозок посилає тілу сигнал і тим самим стимулює викид гормонів у кров. У результаті прискорюється серцебиття, підвищується артеріальний тиск, частішає дихання й виникає напруження у м'язах. Перш ніж людина зрозуміє причину стресу, її організм приходить у стан «підвищеної готовності». Коли джерело стресу зникає, організм повертається до нормального стану. 

Стрес — природня реакція організму, яка запускається в мозку і  допомагає долати важку чи небезпечну ситуацію. Користь стресу полягає в тому, що він підвищує швидкість реакції людини й дозволяє їй діяти швидко. Невеликий стрес допомагає досягати цілей або кращих результатів, наприклад під час іспиту, співбесіди чи спортивного змагання. Однак тривалий, сильний або хронічний стрес шкідливий. Якщо ваш організм часто чи постійно перебуває на межі можливостей, це може негативно позначитися на вашому фізичному, емоційному і психічному здоров'ї.  Затяжний стрес може призвести до депресії та емоційного вигоряння.  Практично немає такого органу тіла, на який би не впливав стрес.

Постійне емоційне напруження призводить до зростання рівня кортизолу, який у великій кількості є токсичним для мозку,  особливо для гіпокампу, який відповідає за пам'ять. Якщо стресу не позбутися, рівень кортизолу зменшується,  організм не має більше сили боротися, і хвороби починають атакувати людину.
Що допоможе справитися зі стресом? Регулярні фізичні вправи зміцнюють здоров'я. Фізичні навантаження можуть підняти настрій и зробити організм більш стійким до стресу. Але якщо ви помітите, що фізичні навантаження вас сильно збуджують, зменшіть час тренувань чи перейдіть  до спокійніших занять. 

Важливо стежити за своїми звичками. Не знімайте стрес за допомогою цигарок, алкоголю, наркотиків або медичних препаратів.

Харчуйтеся здоровою їжею і не пропускайте її прийоми. Виключіть зі свого раціону цукор, вуглеводи, уникайте великої кількості кави. Відводьте достатньо часу для відпочинку. 

Масаж, танці й сміх теж піднімають настрій.

Зміна виду діяльності та спілкування з приємними людьми знижують стрес.

Якщо самостійно подолати стрес не виходить, своєчасно звертайтеся до невролога.

В ОРЦ "Марусич" досвідчений невролог допоможе вам підібрати комплекс процедур, що сприяє зменшенню стресу. Голковколювання, фізіотерапія, помірні фізичні навантаження і здоровий сон допоможуть організму відновитися. 

Не боріться зі  стресом самотужки. Наш центр завжди радий вам у цьому допомогти!

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.