Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

Найчастіша причина болів у спині - остеохондроз хребта

15.12.2020

Блог

Цей загальновідомий медичний термін, що означає дегенеративний (руйнівний) процес у хребті.
Остеохондроз це мікротравматизація хряща. Хрящ зношується і просідає, відповідно стискаються нервові структури, що приводиться до больових синдромів.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРИ ОСТЕОХОНДРОЗІ?

Прийнято вважати, що існує ЧОТИРИ СТАДІЇ ОСТЕОХОНДРОЗУ.

Для кожної з них характерні свої ступеня ураження та клінічні прояви.Перша. На цій стадії головний симптом-нестабільність. Це нефізіологічний рух хребта. Посилюється рухливість між хребцями, які можуть руйнувати фіброзне кільце хряща та викликати другу стадію – протрузію.

Друга. Поява тріщин у фіброзному кільці. Через них проникає рідке пульпозне ядро, але не залишає межі міжхребцевого диска. У цей період з'являються безперервні локалізовані або прострілюючі болі в місці поразки. Можливий сильний спазм м'язів у проблемній зоні.

Третя. Фіброзне кільце руйнується, утворюється міжхребцева грижа. Це призводить до травми нервового корінця та викликає гострий біль у кінцівках, з порушенням рухової активності. Хребці не можуть правильно фіксуватись між собою, відстань між ними зменшується.

Четверта. Щоб компенсувати нестабільність, що призвела до травми хрящової тканини, організм намагається ізолювати ці рухи за допомогою розростання кісткової тканини. Це призводить до обмеження рухів та хронічного ниючого болю.Як діагностувати та лікувати ОХ?

Якщо Ви визначили, що такі зміни є у вашому організмі, необхідно провести цифрову рентгенографію, МРТ чи КТ.
Ця діагностика дозволяє нашим фахівцям дізнатися про стадію перебігу хвороби і скласти ефективну схему терапії.

Більшість пацієнтів замислюються:

Як розпочати лікування?
А якщо хвороба вже починає прогресувати?


У цьому випадку до загальних призначень, таких як правильне харчування та домашня гімнастика, необхідно давати вправи з лікувальної фізкультури, яку розробили наші фізіотерапевти. Такі вправи зосереджені на зміцнення м'язів хребетного стовпа. Вони допомагають компенсувати навантаження на міжхребцевий диск та зменшують ризик розриву фіброзного кільця.

Також для досягнення максимально позитивних результатів, а найголовніше уповільнення прогресування захворювання проводиться комплексне лікування, в яке входить:

Медикаментозне лікування направлено на усунення больового синдрому, запального процесу в період загострення.
Масаж дозволяє розслабити м'язи, покращити кровообіг у ураженій ділянці, знизити навантаження на хребці.
Мануальна терапія («лікування руками») - цей спосіб спрямований на усунення функціональних блоків, які обмежують рухи в хребті.

Рефлексотерапія Вплив на біологічно активні точки, що призводить до знеболювання та розслаблення м'язів, зняття стресу, нормалізації рухових та емоційних реакцій в організмі. Наші фахівці зроблять все, щоб допомогти вам позбутися болю та відновити працездатність. Пам'ятайте, універсальної пігулки від болю у спині, на жаль, немає. Остеохондроз можна «сповільнити», підходячи до проблеми всебічно і дотримуючись рекомендацій експертів центру «Марусич».

Будьте здорові!

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.