Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

Шум у вухах. Тиннитус

30.06.2020

Блог

Тінітус (шум у вухах)

Слово тиннітус походить від латинського tinnire - "позвякувати". Шум у вухах - це стан, у якому чути такі звуки, як дзвін, свист чи брязкіт у вухах за відсутності джерела цього шуму.

Коли починається шум у вухах, причина не завжди криється в органах слуху. Дзвінок може сигналізувати про проблеми, пов'язані зі слуховим нервом, судинами, шийними хребцями або суглобами щелепи. Однак спочатку з такими скаргами необхідно звернутися до отоларинголога, а вже після консультації у нього відвідувати невролога чи іншого профільного фахівця.

Постійний шум у вухах: причини та провокуючі фактори

Непросто однозначно відповісти на запитання, чому шум у вухах? У кожної людини він спричинений індивідуальними причинами. Він часто супроводжується зовнішнім чи зовнішнім фактором. У першому випадку симптом проявляється на тлі тривалого впливу шумів чи гучних звуків. Наприклад, коли людина, яка відпрацювала зміну в цеху, дорогою додому все ще чує шум роботи виробничих агрегатів. Зовнішній чинник виникає при сірчаній пробці чи сторонньому тілі у вусі.

Коли у людини проявляється постійний шум у вухах, причини можуть бути різноманітними:

Захворювання зовнішнього вуха - отит, отомікоз та інші інфекційні ураження. Вони часто викликані стафілококовими або грибковими інфекціями. Провокують пульсуючий тинітус і в запущених стадіях можуть призвести до втрати слуху. Щоб уникнути ускладнень, застосовується медикаментозне лікування, після якого перевіряють слух.

Пошкодження середнього вуха - гучні звуки травмують барабанну перетинку, в результаті картина сприйняття акустичних сигналів спотворюється, виникають сторонні шуми.

Хвороби внутрішнього вуха – вроджені аномалії розвитку, а також набуті добро- та злоякісні пухлини. Усуваються хірургічним шляхом.

Сірчані пробки - найнешкідливіша причина того, чому іноді буває шум у вухах. Сірка, що накопичилася у вушних проходах, і відмерлий епітелій разом із зовнішніми забрудненнями можуть серйозно заблокувати канали. І поряд зі зниженням слуху викликають тінітус. Але проблема легко усувається шляхом промивання.

Патології слухового нерва можуть бути вродженими або набутими, провокують запальний процес, що викликає сильний дзвін.

Отосклероз – часто викликає пульсуючі чи монотонні шуми.

Остеохондроз – через усунення хребетних дисків стискаються судини, і порушується кровотік.

Порушення мозкового кровообігу – нерідко висловлюється шумовими перешкодами у вухах.

Побічний ефект від деяких лікарських препаратів – зазвичай, в інструкції зазначений цей нюанс. Якщо під час прийому препаратів виявляються такі симптоми, варто проконсультуватися з лікарем.

Діагностика

Щоб діагностувати наявність шуму, фахівці проводять низку об'єктивних досліджень. Обов'язково проводиться оториноларингологічний огляд, дослідження загального стану пацієнта.

Лабораторні дослідження дозволяють виключити інфекційні та запальні захворювання, виявити алергічний та гормональний фон пацієнта.

КТ та МРТ дозволяють виключити пухлинні утворення, досліджувати судини голови та шийного відділу хребта.


Як зменшити вплив шуму у вухах?

 
  • Намагайтеся контролювати свій кров'яний тиск, регулярно його вимірюйте;
  • Намагайтеся вживати менше солі, т.к. її вживання є однією з причин порушення кровообігу;
  • Уникайте джерела сильного шуму та використовуйте беруші для захисту у професійній діяльності;
  • Навчіться розслаблятися, влаштовуйте собі релакс-хвилинки;
  • Утримайтеся від вживання тютюну, кави, коли, чаю;
  • Регулярно виконуйте фізичні вправи, заняття спортом покращують кровообіг, що сприяє зменшенню тінітусу.

Як же позбутися вушного шуму?

Оскільки вушний шум – це лише одна з ознак якогось захворювання, то лікуванню підлягає не сам шум, а його причина.

Лише після виявлення причини вушного шуму призначають відповідне лікування, яке може включати як консервативні заходи, так і хірургічне лікування залежно від характеру захворювання. Головне – знайти та усунути причину.

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.