Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

Що таке синдром карпального каналу?

19.07.2021

Блог

Синдром карпального каналу - проблема, що часто зустрічається серед патологій кисті і передпліччя, яке викликає біль, оніміння і слабкість в руках і в області зап'ястка.

Захворювання з'являється при здавленні серединного нерва в карпальном каналі. Цей нерв дає іннервацію великому, вказівному і середньому пальцям, а також половині безіменного пальця. Мізинець, як правило, не бере участь в цьому процесі. Серединний нерв також забезпечує силу і дію окремим м'язам у великого пальця.

 

Що таке карпальный канал?

Зап'ястний(карпальный) канал - цей отвір, що проходить від передпліччя через зап'ясток до кисті руки. Цей отвір і утворює зап'ястний канал.

На кисть руки йдуть три нерви - променевий, серединний, ліктьовий.

У випадку з синдромом зап'ястного каналу ми говоримо про серединний нерв. Він заходить на руку саме через зап'ястний канал і дає чутливість великому, вказівному, середньому і половинці безіменного пальців зі сторони долоні. Це найголовніші пальці, які ми використовуємо щохвилини. Вони забезпечують усю дрібну моторику. Сухожилля згиначів грають також важливу роль, оскільки вони дозволяють пальцям і кисті руки здійснювати хапальні рухи.

 

Причини захворювання

Поява синдрому зап'ястного каналу найчастіше у людей, рід діяльного яких пов'язаний з одноманітною моторикою кисті. Патологія характерна для музикантів, людей, які багато друкують на клавіатурі, виконують дрібну, монотонну роботу пальцями.

Причинами виникнення синдрому карпального каналу є усі стани, при яких відбувається звуження тунеля і здавлення в нім нерва.

Серед них виділяють:

- травми в області зап'ястка( переломи і вивихи кісток);

- новоутворення, що здавлюють тканини і порушують їх кровопостачання в області променезап'ясткового суглоба;

- часті однотипні рухи, що повторюються, в області променезап'ясткового суглоба(згинання-розгинання а також дія вібрації на кисть);

- артрит променезап'ясткового суглоба;

- запалення сухожиль, зв'язок в області карпального каналу;

- період вагітності, при цьому відзначається тенденція до набряків м'яких тканин;

- цукровий діабет, який проявляється патологією периферичних нервів - нейропатією;

 

Симптоми

Основні прояви - це колення, мурашки, оніміння першого, другого, третього пальців рук.

На самому початку ці симптоми можуть проявитися при змушеному незручному положенні. Коли рука зігнута в променезап'ястковому суглобі, канал стає ще вужчим і нерв здавлюється. Це може бути після роботи руками: пропололи траву, покрутили викруткою, а потім вночі не можете спати - болять руки.

Іноді біль поширюється в передпліччя або плече. Як правило, симптоми з'являються вночі або уранці після пробудження. Біль буває настільки сильною, що вона може пробудити пацієнта. Симптоми можуть припиниться через пару хвилин після того, як потряхти руку, це змушує людину опускати руку вниз з ліжка, трусити кисть.

Може з'являтися кволість в руках, яка проявляється незграбністю кисті і трудністю утримування різних предметів.

З часом м'язи починають поступово атрофуватися, внаслідок чого навіть найзвичніші жести або рухи - застібання ґу́дзиків сорочки, чищення овочів або фруктів, стають важко здійснимими.

 

Як лікується синдром зап'ястного каналу?

На початкових стадіях розвитку синдрому може бути успішне проведення консервативного лікування. Головне, що вимагається від пацієнта на період лікування - істотно зменшити навантаження на руку, тимчасово припинити займатися своєю професійною діяльністю.

Лікування розпочинається з носіння бандажа на променезап'ястковий суглоб під час сну, для надання йому нейтрального положення і, відповідно, дозволяють значно полегшити стан пацієнта, припинити больовий синдром. Тимчасовий відпочинок для руки, зокрема, зап'ястки, на початкових етапах розвитку недуги, дозволяє понизити тиск на серединний нерв і повернути первинний просвіт в каналі.

Також для полегшення больового синдрому прописуються нестероїдні протизапальні препарати, що допомагають не лише зменшити набряк в каналі і понизити навантаження на серединний нерв, але і зупинити больовий синдром.

Для швидкого відновлення рухових функцій і поліпшення живлення нерва, обов'язковим є прийом вітамінних комплексів - вітаміни групи В .

Також, в нашому центрі "Марусич" в якості фізіотерапії застосовують магнітотерапію, мануальну терапію, ударно-хвильову  терапію. В якості допоміжного методу може бути використана рефлексотерапія( акупунктура).

В деяких випадках наш реабілітаційний центр застосовує лікувально-медикаментозні блокади, які дозволяють зняти набряк і компресію нерва.

Якщо ці процедури не роблять належного ефекту, і симптоматична картина знову повертається, лікар приймає рішення про проведення хірургічної операції. Фахівець нашого центру проводить декомпресію серединного нерва в карпальном каналі. Наша мета - збільшити розмір тунеля, щоб зменшити тиск на нерви і сухожилля. Операція зовсім не складна, для неї використовується місцева анестезія. На зап'ястку роблять невеликий прокол шкіри і відкривають карпальный канал, зменшуючи таким чином стискування нерва. Після операції можна відразу вирушати додому, дотримуючись впродовж місяця щадного режиму. Приходити до лікаря потрібно тільки на перев'язку.

! ВАЖЛИВО, хірургічне втручання рекомендується, тільки тоді, коли синдром зап'ястного каналу не відповідає на консервативну терапію або вже став важким.

 

Як можна запобігти синдрому зап'ястного каналу?

Профілактичні заходи включають:

- спостерігати за положенням рук під час сну, уникати безмірного згинання або розгинання, перетискування в області суглоба;

- уникати однотипних рухів, що повторюються, в променезап'ястковому суглобі;

- часті перерви на відпочинок від рухів, що повторюються;

- виконання вправ для розігрівання кисті і вправ на розтяжку до і після зайняття, яке ви побачите знизу.

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.