Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

Вродженй вивих стегна (дисплазія кульшевого суглобу)

01.03.2021

Блог

Усі батьки з нетерпінням чекають, коли їхній малюк зробить перші кроки. Але якщо після народження дитини їй ставлять діагноз «дисплазія кульшевого суглоба», це може викликати страх і занепокоєння майбутнім дитинки.

Численні сучасні дослідження показали, що в основі вродженого вивиху стегна лежить порушення повноцінного формування внутрішньосуглобних елементів у період внутрішньоутробного розвитку. Через такі зміни голівка кістки нещільно прилягає до поверхні кульшівки. З цієї причини суглоб є патологічно рухомим і стається його вивих. Двобічне ураження трапляється в 1,5 – 2 рази рідше однобічного.

Причинами вродженої патології можуть бути захворювання матері протягом першої половини вагітності, інтоксикації, травми, а також несприятливий екологічний стан у місці постійного проживання або роботи матері.

Після народження дитини дисплазію кульшевих суглобів можна розпізнати під час ортопедичного огляду в пологовому будинку або поліклініці відразу ж після народження дитини за основними симптомами. Дитина з вродженим вивихом стегна, як правило, пізно починає ходити. У таких дітей порушується хода. Малюк кульгавить на ніжку з хворого боку, його тулуб нахиляється в той же бік. Це призводить до розвитку викривлення хребта. Несвоєчасне лікування дисплазії кульшевого суглоба у дітей може призвести до розвитку диспластичного коксартрозу.

Лікування слід починати з перших днів життя дитини, коли вторинні зміни кульшівки і проксимального кінця стегнової кістки є мінімальними. Проте консервативне лікування застосовують і у випадку запізнілої діагностики у дітей більш старшого віку.

Висококваліфіковані спеціалисти ОРЦ «Марусич» допоможуть своєчасно і правильно встановити діагноз і застосувати консервативні методи лікування, скеровані на те, щоб поступово вправити голівку стегна и забезпечити повноцінний розвиток вашої дитини.

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.