Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

Стеноз хребтового каналу

19.04.2021

Блог

Хребет людини має складну структуру і  несе на собі основне навантаження тіла. Тому будь-які проблеми, що виникають у цій частині організму, суттєво впливають на нашу життєдіяльність. Сьогодні досить поширеним захворюванням, особливо серед людей старшого віку, є стеноз хребтового каналу.

Спінальний стеноз – це патологічне звуження просвіту хребтового каналу. В основі захворювання лежить здавлювання нервових  волокон м'якими і кістковими тканинами, які просякають у порожнину хребтового каналу.

Причиною звуження хребтового каналу є тривалі навантаження на хребет і структурне зношування.

Через стискання спинного мозку чи спинномозкових нервів розвивається неврологічний дефіцит, і більшість пацієнтів відчувають біль. У 80-90% випадків хвороба розвивається в хребцевому відділі хребта. Набагато рідше страждають грудний і шийний відділи.

При звуженні хребтового каналу порушується плин нервових імпульсів. Тому крім болю в спині й ногах стають неможливими тривалі навантаження. Людині важче пересуватися на великі відстані, доводиться все частіше робити перепочинок - зупинятися або присісти. Через це стеноз хребтового каналу называють вітринною хворобою (Claudicatio spinalis).

Дискомфорт підсилюється під час руху, що супроводжується  звуженням міжхребцевих отворів (розгинання, ходьба вниз сходами, тривале перебування у вертикальному положенні).

Також можуть виникати порушення чуттєвості або параліч ніг, парастезії, чи «мурашки» по шкірі, м'язова слабкість, погіршення моторики, координації рухів.

Стеноз хребтового каналу – захворювання, яке може бути вродженим чи набутим. У першому випадку причиною патології є аномаліхї розвитку хребта, зростання міжхребцевих дисків, додаткові кісткові структури на їхній поверхні, гіпертрофія зв'язкового апарату, який фіксує хребці. Усі ці зміни ведуть до звуження просвіту хребтового каналу з розвитком характерної клінічної картини.

У більшості випадків (до 80%) хвороба має набутий (вторинний) характер. Патологія розвивається на фоні дегенеративних процесів у хребті, які можуть бути викликані різноманітними причинами.

Залежно від етіології вторинний стеноз хребтового каналу буває:

посттравматичним;

післяопераційним;

наслідком інфекційного процесу;

результатом інших дегенеративних захворювань хребта (спондиліт, фасеточні суглоби, сколіоз, лордоз).

Залежно від характеру стискання нервових волокон нейрохірурги виділяють центральний, латеральний і фораменальний (у зоні межхребцевого отвору) стеноз хребтового каналу.

У багатьох випадках на легких та середніх стадіях захворювання проводиться неоперативне симптоматичне лікування за допомогою високоякісної фізичної терапії.  Разом з цим у  рамках мінімально-інвазивної больової терапії здійснюється лікування болей. 

Щоб уникнути розвитку захворювання й погіршення самопочуття при перших же ознаках звертайтеся до висококваліфікованого лікаря-невролога ОРЦ "Марусич", який проведе всі необхідні дослідження й призначить правильне лікування.

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.