Графік роботи

Пн - Пт: 8:30 - 18:00

(097) 870-51-96

(097) 481- 42- 23

(095) 792- 99 - 08

Зворотній дзвінок
Меню

Головний біль

14.06.2020

Блог

Головний біль знає в обличчя кожна людина, хто відчуває її не так часто, а хто регулярно. Більшість людей просто випивають пігулку. Ну а думок відвідати лікаря, як правило, не виникне. Адже знеболювальні пігулки далеко не вітамінки, це серйозні препарати з побічними ефектами.
Тому не полінуйтеся, дайте собі шанс залишатися здоровим на довгі роки – завітайте до лікаря.

До кого звертатись?
Це лікар – невролог. Він зможе встановити точний діагноз, навчить запобігати та правильно усунути напади.

Насамперед зберігайте спокій і виключіть найстрашніше
Якщо у вас часто болить голова, почніть вести щоденник: як часто де болить, яка тривалість, що ви їли, приймали, допомогло, яка була фаза менструального циклу. Ця інформація знадобиться для діагностики типу болю та пошуку можливих тригерів.

Виділяється кілька типів головного болю:
*** Синусна - гострий сильний біль у ділянці надбрівних дуг, носа та вилиць. Часто з'являється у зв'язці із застудою, грипом або сезонною алергією.
***Кластерна - зустрічається рідко, це напад дуже сильного болю або печіння в області ока, що триває від 30 хвилин до 3 годин.
*** Головний біль від стресу та напруги – його пов'язують із сильними психологічними навантаженнями, поганою поставою, звичкою стискати щелепи та скрегіт зубами, яскравим світлом. довге сидіння за комп'ютером.
*** Мігрень – сильний пульсуючий біль – як правило, в одній половині голови. Часто супроводжується нудотою, блюванням та чутливістю до світла та шуму.
***Синдром СНЩС (функціональна патологія скронево-нижньощелепного суглоба). Біль або дискомфорт у щелепі, навколо вуха, у шиї та плечах, коли ви їсте.
*** Судинний головний біль (розтяг вен усередині черепа, внаслідок надмірного наповнення їх кров'ю).
*** Абузусний головний біль (він розвивається у людей, які часто приймають знеболювальні препарати від 15 до 30 днів на місяць).
***Цервікогенний біль (цей тип болю пов'язаний з пошкодженням шийного відділу хребта).

Тривожні сигнали при головному болі:

блискавичний раптовий біль, який досягає максимуму за 5 хвилин

помутніння свідомості

раптова поява нового неврологічного чи когнітивного порушення

поява болю після 50 років *

біль, змушує прокинутися від сну

раптовий біль у пацієнтів з ВІЛ/СНІДом *

отруєння чадним газом

червоне око - симптоми глаукоми (підвищення внутрішньоочного тиску)

можливі симптоми гігантоклітинний артеріїт (запалення артерій)

ортостатичний біль (лежали і різко встали)

травма голови

напади блювоти

біль прогресує і продовжується тижнями

Як розрізняти типи болю, його причини та що з ними робити.

Мігрень
Якщо головний біль триває понад 15 днів на місяць, супроводжується нудотою та світлобоязню, то у 98% випадках це мігрень. Мігрень відрізняє тривалість нападів (від чотирьох годин до трьох днів) та посилення болю від буденних справ. У разі мігрені болить чи вся голова, чи якась частина.

Який же це біль:
1. Пульсуюча, важко переносима
2. Одностороння, захоплює лоб, скроню, очницю.
3. Дуже інтенсивна
4. Людина повністю втрачає працездатність.
5. При фізичному навантаженні посилюється
6. Супроводжується нудотою, блюванням.
7.Може бути світлобоязнь і підвищена чутливість до запахів.

Біль через напруження
Головний біль через напруження відчувається з усіх боків. Він не буває дуже сильним, в порівнянні з мігренями або кластерним болем, з нею можна працювати (хоча погано відчувати при цьому), і не відчувати інших симптомів. Це найпоширеніший тип головного болю.
Він тупий, не пульсує і не наростає, на відміну від мігрені, часто двосторонній, і при цьому напружена шия. Болять лоб і потилицю. Часто його супроводжує емоційний стрес чи депресія, про яку пацієнт не здогадується.

Цервікогенний біль (біль у шиї)
Цей тип болю пов'язаний із пошкодженням шийного відділу хребта. Симптоми дуже схожі на мігрень, тому важко діагностувати. .
Шия найбільш рухливий сегмент хребта. М'язи навколишні шию слабші і тому ця область дуже вразлива. .
В отворах поперечних відростків розташовані хребетні артерії, і поблизу них йдуть нерви. Також з обох боків від хребців відходять нервові коріння, які при певних ушкодженнях також можуть здавлюватися.
Що може бути причиною цервікогенного головного болю?
Травми, захворювання дегенеративного характеру, захворювання імунного характеру (артрити), інфекційні захворювання.
Часто причиною болю можуть бути і травми хлистові, внаслідок, наприклад, ДТП. Вони можуть виникнути не відразу, а через деякий час і тоді людина взагалі не зв'яже біль та травму, яка сталася півроку тому. Але статистика показує, що через 6 місяців після травм хлистів розвивається біль у 60% постраждалих.

Кластерний головний біль
Кластерний головний біль буває в одному місці – праворуч, наприклад, біля ока. Він сильний, супроводжується сильним збудженням та занепокоєнням, і з того ж боку, де болить, сльозяться очі, набряк у носі, і може бути потовиділення.
Цей тип головного болю притаманний насамперед чоловікам 20-50 років, які зловживають алкоголем, курять. Кластерні головні болі не надто тривалі, але мають циклічність - властиві певному часу доби або пори року.

Абузусний головний біль
Абузусний головний біль - це мега актуально в нашому суспільстві, особливо з розвитком фармацевтичної індустрії. Її ще називають рикошетною. Вона розвивається у людей, які часто приймають знеболювальні препарати від 15 до 30 днів на місяць.
Абузусний головний біль розвивається через три місяці після початку щоденного прийому знеболювальних препаратів. І виникає при пропуску прийому ліків або відмови від нього.
Цей тип болю зазвичай двосторонній, монотонний, помірної інтенсивності, мало впливає працездатність і пов'язані з фізичними навантаженнями.

Судинний головний біль
Даний тип болю може бути пов'язаний або з венозним або з артеріальним переповненням у судинах головного мозку. .
Причина: розтяг вен усередині черепа, внаслідок надмірного заповнення їх кров'ю. Що спричинено порушенням венозного відтоку по яремних венах і призводить до надмірного тиску у венозних синусах.
Часто цей тип болю з'являється вранці і пов'язана з тривалим горизонтальним положенням, при якому відтік венозної крові погіршується. Венозний головний біль (ВГБ), частіше турбують людей у ​​вихідні, коли вони відсипаються довго.
ВГБ можуть збільшитись при нахилах вниз і знаходженні довго в такому положенні.

Діагностика
При зверненні до клініки зі скаргами на біль голови пацієнт проходить через кілька етапів обстеження. Для початку лікар під час опитування уточнює характер та тривалість больових відчуттів, їх локалізацію, супутні та провокуючі фактори.
Електроенцефалографія (ЕЕГ)
Рентген
Магнітно-резонансна томографія (МРТ)
Комп'ютерна томографія (КТ)
Електроміографія (ЕМГ)
Ультразвукова діагностика (УЗД)
Лабораторні методи досліджень застосовуються головним чином для виявлення у пацієнта інфекцій та запалень, аутоімунних процесів та порушень обміну холестерину.

ЛІКУВАННЯ
Необхідність лікування у той чи інший спосіб визначає лікар. Найчастіше це невролог, проте різні причини головного болю можуть привести вас до кабінету та фахівця іншого профілю, який також призначить необхідні процедури. Сподіватися на те, що «саме минеться», лікарі наполегливо не рекомендують. Розвиток больового синдрому може призвести до погіршення проблем.

Основні види лікування, які застосовують при головних болях:
медикаментозне лікування
мануальна терапія
масаж
голкорефлексотерапія
остеопатія
фізіотерапія
лікувальна фізкультура

Ну а якщо ви хочете позбавитися головного болю всерйоз і надовго - ласкаво просимо до нас на прийом! Будьте здорові!

Чому ми?

Реабілітаційно оздоровчий центр "Марусич" - найкраще рішення. Якщо вам набридло хворіти запишіться на консультацію до лікаря в зручний для вас час!

Ми в соціальних мережах

Отримуйте останні оновлення в улюблених соціальних мережах.